Пататник со пиперка

Реков, реков, инспиративен рецепт, има уште 🙂
Рецептот кој е сличен, може да го видите овде .

 

Состојки

  • варени компири
  • тиквички

Фил

  • сирење
  • 2 јајца
  • кисело млеко
  • свежо нане, сол

Втор фил

  • печени пиперки
  • млад кромид
  • магданос
  • путер

Постапка

Постапката е слична на претходниот рецепт, само што овде се рендаат компири и тиквици заедно, потоа  врз нив фил од сирење и јајца, па во средина печени пиперки и се повторува истото, па путер одозгора.
Исто така декоративно, а за вкусно збор да нема!

 

Loading Facebook Comments ...

2 thoughts on “Пататник со пиперка

Напишете коментар