Ивин овошен сладолед

И за најголемите горештини има лек 🙂
Нит е сладолед, нит е некој десерт, а сепак е преубаво, превкусно и многу, многу корисно за здравјето!
Пасирано овошје, без шеќер, без никакви додатоци, малку смрзнато, гарантирано разладување!
И што е најважно, права витаминска бомба!

Продолжи со читање “Ивин овошен сладолед”

Овошен ручек

 

Сте чуле за УН диетата, циклус од 4 денови кои се вртат 3 месеци.
Протеински,Скробен, Јаглени хидрати и Овошен ден.

Нема да ве замарам со диетата, но мене многу ми се допаѓа.

Неисе, денес сум на овошје, а за ручек како и за појадок, овошје, само сега мешано!

Баш не ми е омилено да јадам толку многу овошје, па често го блендирам, иако знам дека треба и да се џвака.
И ете денеска да ви покажам еден мој оброк, кој за денешните млади е многу интересен, но тие умеат чуда да направат…

Продолжи со читање “Овошен ручек”